زیارت ,امام ,الله ,فرمود ,زیارت کند، ,زیارت نمی‌کند، ,زیارت امام ,✅فضیلت زیارت

به نام خدا

دم به دم بر همه دم بر گل رخسار محمد بر علی شیر خدا ساقی کوثر صلوات

✅فضیلت زیارت امام رضا (ع)✅

 رسول خدا (ص) فرمود: بزودی پاره‌ای از بدن من در زمین خراسان دفن می‌شود. هیچ غمگینی او را زیارت نمی‌کند، مگر آن که خدا غمش را زایل می‌کند و هیچ گناهکاری او را زیارت نمی‌کند، مگر آن که خدا گناهانش را می‌آمرزد. «قال رسول اللّه (ص) ستّد فَنُ بضعةٌ منی به خراسان مازارها مکروب الا نفس الله کربه و لا مذنب الا غفرالله ذنوبه» زیارت ائمه علیهم السلام مانند توبه از مکفرات است و مصداق: «ان الحسنات یذهبن السیئات» (هود: 114) می‌باشد، رسول خدا (ص) این کلام را در وقتی فرموده که هنوز پدر و مادر امام هم به دنیا نیامده بودند. امام جواد صلوات الله علیه به داوود صرمی فرمود: «من زار ابی فله الجنة»هر که قبر پدرم را زیارت کند، اجرش بهشت است. و در روایت دیگری فرمود: هر کس قبر پدرم را عارفاً به حقه زیارت کند، از طرف خدا بهشت او را ضمانت می‌کنم: «قال ابوجعفر محمد بن علی الرضا (ع) ضمنت لمن زار قبر ابی (ع) به طوس عارفاً به حقه الجّنةَ علی اللّه عزوجل»  منبع: سایت وزین تبیان عارف واصل مرحوم ایت الله کشمیری: اگر پاکی و طهارت و عفت،در چشم و گوش و زبان و قلب میخواهیم باید به مرکز و محور عصمت الهی حضرت زهرا (س) پناهنده شویم

 رسول خدا (ص) فرمود: بزودی پاره‌ای از بدن من در زمین خراسان دفن می‌شود. هیچ غمگینی او را زیارت نمی‌کند، مگر آن که خدا غمش را زایل می‌کند و هیچ گناهکاری او را زیارت نمی‌کند، مگر آن که خدا گناهانش را می‌آمرزد.

«قال رسول اللّه (ص) ستّد فَنُ بضعةٌ منی به خراسان مازارها مکروب الا نفس الله کربه و لا مذنب الا غفرالله ذنوبه»

زیارت ائمه علیهم السلام مانند توبه از مکفرات است و مصداق: «ان الحسنات یذهبن السیئات» (هود: 114) می‌باشد، رسول خدا (ص) این کلام را در وقتی فرموده که هنوز پدر و مادر امام هم به دنیا نیامده بودند.

امام جواد صلوات الله علیه به داوود صرمی فرمود: «من زار ابی فله الجنة»هر که قبر پدرم را زیارت کند، اجرش بهشت است.

و در روایت دیگری فرمود: هر کس قبر پدرم را عارفاً به حقه زیارت کند، از طرف خدا بهشت او را ضمانت می‌کنم: «قال ابوجعفر محمد بن علی الرضا (ع) ضمنت لمن زار قبر ابی (ع) به طوس عارفاً به حقه الجّنةَ علی اللّه عزوجل»

 منبع: سایت وزین تبیان

+ نوشته شده در یکشنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۳ ساعت 18:5 شماره پست: 559


 عارف واصل مرحوم ایت الله کشمیری:

اگر پاکی و طهارت و عفت،در چشم و گوش و زبان و قلب میخواهیم باید به مرکز و محور  عصمت الهی حضرت زهرا (س) پناهنده شویم

 

به نام خدا دم به دم بر همه دم بر گل رخسار محمد بر علی شیر خدا ساقی کوثر صلوات ✅جهت براورده شدن حاجت ها و رفع دشواری ها ✅ در کتاب الخواص از مولایمان حضرت امام صادق روایت گردیده است که هر کس را کاری دشوار پیش اید سوره ی مبارکه ی هود را سیزده مرتبه بخواند مهم او کفایت میشود انشاءالله همچنین بعضی علماءنقل نموده اند که هر کس در سجده 21 بار بگوید :((یا ذالجلال و الاکرام ))و حاجت بخواهد روا میشود انشاءالله و از مولایمان حضرت امام علی بن موسی الرضا منقول است که به جهت اسان شدن هر دشواری باید اسم مبارک ((حکیم))را زیاد بگوید و از ان حضرت روایت است که هر کس در وقت دعا 70بار بگوید ((البدیع))ان دعا مستجاب میگردد انشاءالله ایضا جامع الادعیه اورده که هر کس بعد از نماز صبح پیش از انکه سخن گوید این ایه شریفه را هفت مرتبه بخواند خدای تعالی در ان روز همه ی مهمات او را کفایت میفرماید و اگر ان را ورد خود سازد و بعد از هر نماز واجب بخواند محتاج نشود و مرادات او حاصل میگردد ایه این است : ((فَسَيَكْفِيكَهُمُ اللَّهُ ۚ وَهُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ)){بقره-137} [جهت براورده شدن حاجات و رفع و اسان شدن دشواری ها ] منبع: کتاب کلیّات مفاتیح الحاجات

منبع اصلی مطلب : ۞۞۞فضایل و اثار و برکات صلوات ۞۞۞
برچسب ها : زیارت ,امام ,الله ,فرمود ,زیارت کند، ,زیارت نمی‌کند، ,زیارت امام ,✅فضیلت زیارت
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : ✅فضیلت زیارت امام رضا (ع)✅